Pokrajina občine Vodice ponuja veliko možnosti za sprehode in rekreativne dejavnosti, ki jih lahko povežemo z obiskom turističnih točk in kulturnih znamenitosti.
Vsak letni čas prinaša določene posebnosti in ugodnosti za obiskovalce. Pomlad je osvežujoča in zelena, razveseljuje nas biotska raznovrstnost v vsem svojem čaru. V čudovitem naravnem okolju, pokritem s travniki, njivami in gozdovi, prebiva veliko živalskih vrst (srna, lisica, kuna belica in zlatica, jazbec, dihur, jerebica, fazan in poljski zajec, raca mlakarica, siva čaplja in drugi). Domačini pripravljajo zemljo in sadijo, kmetijski stroji brnijo. Poleti nas medse kličejo zeleni gozdovi polnih borovnic, kamor se lahko zatečemo pred vročino. Naravno okolje je idealno za organizacijo piknikov družabnega in rekreativnega značaja. V jeseni se narava odene v pisane barve, gozdovi so polni gob in kostanja, pridelki se pospravljajo in pripravljamo se na zimski čas. V sneg odeta pokrajina je privlačna za aktivnosti na tekaških ali klasičnih smučeh, drsalkah ter saneh.
Iskalci sprostitve, rekreativni in profesionalni športniki, gostje na aktivnem oddihu ali dnevni izletniki bodo prav vsak letni čas odkrili možnosti za rekreacijo, ki jih nudi ohranjeno naravno okolje in kulturni biseri vredni ogleda.
Grajsko obzidje in paviljon Šinkov Turn
Na severnem vznožju Rašice, nekaj kilometrov od Vodic leži vas Šinkov Turn, ki je dobila ime po gradu Šenkov Turn, ta pa po njegovem graditelju Schenku. Ob cerkvi Matere Božje, ki stoji na razgledni točki, je nekdaj stal grad trikotne oblike z arkadnim dvoriščem iz leta 1250. Pred drugo svetovno vojno je bila v gradu šola, leta 1944 pa je bil požgan. Na grad danes spominja grajski paviljon in obnovljeno obzidje, katerega krasi stalna razstava Kronologija gradu Šenkov Turn in živečih rodbin od leta 1250 do danes. Šinkov Turn je zanimiva izletniška točka, saj se v neposredni bližini zaselka Potok nahaja Phliški bajer (občina Mengeš), ki je nastalo na nekdanjem glinokopu. Danes je poznano predvsem ribičem, v zimskem času pa je privlačno drsališče.
Športno središče Strahovica
Selu pri Vodicah je izhodišče pohodniških poti na Mengeško kočo, Dobeno in Rašico. Smučarsko društvo Strahovica ima ob svoji koči na Selu sodobno športno središče, ki vključuje leta 2016 obnovljeno in dograjeno balinišče, igrišče za igre z žogo, otroško igrišče, fitnes naprave na prostem, smučarsko skakalnico ter obilo sprehajalnih poti. Pozimi asfaltno površino igrišča spremenijo v ledeno ploskev za drsanje ter drsališče po potrebi tudi osvetlijo.
Tenis klub KUBU
Tenis klub Kubu leži v gozdičku na robu Vodic oziroma točneje v naselju Pustnice. Obiskovalcem poleg urejenih teniških igrišč, balinišč, igrišča za odbojko na mivki, igrišča za in-line hokej, košarkarskega igrišča ter fitnes centra s savno nudijo tudi prostor za organizacijo piknikov v naravi. Možen je najem pokritega piknik prostora za skupine do 60 ljudi. Za najmlajše je poskrbljeno z velikim, urejenim otroškim igriščem, na katerem se lahko pomerijo tudi v različnih športnih aktivnostih.
Cerkev sv. Tilna
Atraktivno pohodniško točko predstavlja označena sprehajalna pot sv. Tilna, po kateri se iz vasi Repnje povzpnete na pobočje Repenjskega hriba. V Repnjah stoji rojstna hiša velikega slovenskega jezikoslovca Jerneja Kopitarja, od koder gozdna pot vodi do cerkve sv. Tilna, ki se omenja že leta 1476. Notranja oprema in freske so delo domačih umetnikov. Čudovit razgled sega po vsej dolini vodiške občine, pohodniško pot pa lahko nadaljujete po gozdu do smledniškega Starega gradu.