Snaga je pripravila urnik odvoza odpadkov za leto 2015. V nadaljevanju več o tem na kakšen način še lahko preverite urnik praznjenja vaših zabojnikov in o Snagini družbeno odgovorni pobudi Dvigni glas proti zavrženi hrani, s katero opozarja na problematiko zavržene hrane in problematizira odnos do hrane v družbi izobilja ter pretirane potrošnje.
"Urnik praznjenja vaših zabojnikov pa lahko preverite tudi na več drugih načinov:
- na položnici, kjer so zapisani datumi praznjenja vaših zabojnikov za tekoči mesec;
- prek spletne aplikacije http://www.mojiodpadki.si/odvozi, kjer si urnik praznjenja svojih zabojnikov lahko tudi natisnete;
- prek brezplačnega SMS-opomnika, ki vas dan pred praznjenjem posameznega zabojnika opozori na odvoz, uredite pa si ga prek spletne aplikacije http://www.mojiodpadki.si/odvozi. Če pri nastavitvi opomnika potrebujete pomoč, lahko pokličete v naš center za podporo in pomoč uporabnikom, na telefonsko številko 01 4779 600;
- pokličite nas v naš center za podporo in pomoč uporabnikom na telefonsko številko 01 477 96 00;
- pišite nam na e-naslov snagalj@snaga.si in seveda pripišite svoj naslov.
DVIGNI GLAS PROTI ZAVRŽENI HRANI
V Snagi z družbeno odgovorno pobudo Dvigni glas proti zavrženi hrani opozarjamo na problematiko zavržene hrane in problematiziramo odnos do hrane v družbi izobilja ter pretirane potrošnje. Glavne pobudnice kampanje so kante, neme priče vsakdanjih navad, vrednot in življenjskega sloga svojih uporabnikov. Te so se v decembru zbrale v središču Ljubljane in s transparenti ”Če smo na ulici, še ne pomeni, da smo lačne!”, ”Site smo zavržene hrane”, ”Dvigni glas proti zavrženi hrani!” opozorile na naš (napačen) odnos do hrane in nas pozvale k spremembam.
Verjamemo, da lahko količino zavržene hrane zmanjšamo, a samo če spremenimo svoje vedenje, navade in odnos do hrane. V družbi izobilja, udobja in pretirane potrošnje namreč manjše zavržke hrane lahko dosežemo le z bolj spoštljivim odnosom do te osnovne dobrine. Zato bomo na različne načine ? prek video posnetkov, aktivnosti na družabnih omrežjih, številnih urbanih intervencij itd. ? z mini nasveti spreminjala maksi vsakdanje navade, povezane s hrano, in naš odnos do nje.
Obiščite nas na spletu (/http://www.snaga.si/zavrzena-hrana) ter nam sledite na Facebook strani (http://www.facebook.com/SnagaLjubljana) in Twitter profilu (https://twitter.com/Snaga_reuse)."
Snaga